Dosežki
DRUŠTVO PANORAMA PREJELO NAGRADO DRUŽBE FORD
Družba Ford Motor Company in Summit motors Ljubljana, uradni uvoznik in distributer za vozila Ford v Sloveniji, že osmič podelila Nagrade družbe Ford za ohranjanje naravne in kulturne dediščine. Glavni namen nagrad je zagotoviti finančno in medijsko podporo projektom za ohranitev naravnih in kulturnih vrednot, predvsem pa projektom, ki se soočajo s finančnimi težavami ali so še premalo znani.
Podelitev nagrad je potekala v Železniškem muzeju v Ljubljani, saj je po mnenju strokovne žirije, ki so jo sestavljali: Rok Freyer, Jerneja Batič, Jožef Školč (predsednik žirije) in Janez Bogataj. Izmed 66 prispelih projektov je prvo nagrado prejelo ravno Železniško invalidsko podjetje za vizualno obnovo železniške parne lokomotive serije FS 740.121. Drugo nagrado si je prislužilo Društvo kozjanske jabke iz Podsrede za projekt: Ureditev drevesnice starih sadnih sort. Četrto nagrado pa je prejelo društvo Morigenos – Društvo za raziskovanje in zaščito morskih sesalcev iz Ljubljane za projekt:Raziskovanje in zaščita delfinov v Jadranskem morju – “Posvojite delfina”
Tretja nagrada pa je šla v roke Društvu za razvoj in ohranjanje naravne in kulturne dediščine Panorama iz Logarske doline za projekt pod naslovom »Ohranjanje dediščine ob Solčavski panoramski cesti«. Naš namen je, da bi za potrebe turizma ob Panoramski cesti uredili etnološko zbirko starih predmetov, postavili makete objektov na vodni pogon, obnovili nekatere stare objekte, sodelovali pri pripravi za izid knjige o okrasnem marmorju, raziskali naravne vrednote in sakralno dediščino, pripomogli k ureditvi izvira kisle vode…
Za društvo, katerega sedež in območje delovanja poteka 1000 m nad morjem, je prejeta nagrada še posebnega pomena, saj smo jo prejeli ravno ob našem prvem rojstnem dnevu. Hkrati pa je Fordova nagrada tudi dokaz, da smo z medsebojnim sodelovanjem, delitvi spoznanj in povezanosti lahko veliko bolj ustvarjalni ter uspešnejši. Tako vsak prispeva svoj delež za dobrobit celotnega Solčavskega.
Fordova nagrada ni samo materialna in moralna podpora, ampak predvsem vzpodbuda in naloga za vse nas, da bomo k dediščini, ki smo jo prejeli od naših prednikov v varovanje, prispevali svoj delež in jo kot zapuščino odstopili našim naslednikom.